Fundacja Zdrowy Ruch wesprze młodych, utalentowanych padlistów!

Na ten dzień czekało całe środowisko padlowe – 17 czerwca 2024 ruszyła rekrutacja do pierwszego w Polsce Programu Stypendialnego PADLOWE skierowanego do zdolnych padlistów w wieku 18-26 lat! To prawdziwa innowacja w sportowym świecie i krok w kierunku wielkiego rozwoju dyscypliny padla!

– W ramach fundacyjnych działań już trzeci rok wspieramy młodych biegaczy, a od dwóch lat organizujemy także turniej gwiazd w padla i w związku z tym chcieliśmy także mieć wpływ na rozwój młodych sportowców trenujących tą dyscyplinę, która jest bardzo bliska naszemu sercu. Padel w Polsce dopiero raczkuje, brakuje odpowiednio wyszkolonych trenerów, grup treningowych, zaplecza. Swoimi działaniami chcemy krok po kroku rozwijać padla, mieć wpływ na podniesienie poziomu gry zawodników, a w przyszłości także wyszkolenie trenerów. W tym roku planujemy wysłać czwórkę padlistów na obóz do Hiszpanii, by zobaczyli jak wygląda trening w miejscu gdzie narodził się padel.  – mówi Tomasz Smokowski – członek Rady Programu Stypendialnego PADLOWE.

ZDOLNI PADLIŚCI POSZUKIWANI

Program dedykowany jest osobom urodzonym w latach 1998-2006 (ukończone 18 lat w dniu składania wniosku), które osiągają wysokie wynikisportowe  w padla we współzawodnictwie regionalnym, krajowym lub międzynarodowym.

CO OTRZYMUJE UCZESTNIK PROGRAMU?​

WSPARCIE FINANSOWE. Stypendium wynosi 7500 zł,  jest przyznawane raz w roku na sfinansowanie uczestnictwa w obozie szkoleniowym w Hiszpanii w terminie 8-15.11.2024 r. Uczestnik Programu może przeznaczyć stypendium na wskazany przez Organizatora obóz padlowy. Więcej o tych wytycznych można przeczytać w Regulaminie Programu stypendialnego „PADLOWE”, który jest dostępny na stronie https://www.fundacjazdrowyruch.pl/program-padlowe/

SPRZĘT SPORTOWY MARKI HEAD. Każdy stypendysta otrzyma pełne wsparcie sprzętowe, w którego skład będą wchodzić: buty, rakieta, torba, koszulka, bluza, spodenki, spodnie, skarpety, frotka, czapka z daszkiem​.

– To pierwszy w Polsce program stypendialny, który pomaga finansowo padlistom, dając im możliwość rozwoju, poznania zagranicznych metod szkoleniowych, podejścia i wymogów innych trenerów w kraju, gdzie padel jest bardzo rozwinięty. Jesteśmy pewni, że to duży krok w rozwoju padla w Polsce – mówi z dumą Adriana Smokowska – członek zarządu Fundacji Zdrowy Ruch

CO ZROBIĆ, BY ZDOBYĆ STYPENDIUM?

Zapoznaj się z Regulaminem programu stypendialnego  „PADLOWE” i  wypełnij formularz online, będący wnioskiem o przyznanie stypendium, który jest dostępny na stronie: https://www.fundacjazdrowyruch.pl/program-padlowe/

Do wniosku należy załączyć film z prezentacją kandydata.

Rekrutacja trwa od 17 czerwca do 14 lipca 2024 roku.
Partnerami programu są: Sportfolio sp. z o.o., PASO XL Sp. z o.o., HEAD