Podwójne Mistrzostwo Polski Aleksandry Belniak! Srebro Heleny Goliszewskiej!

W weekend odbyła się ostatnia impreza mistrzowska na stadionie – tym razem dla najmłodszej kategorii wiekowej U16. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego odbył się na stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku.

Wybiegaj w Przyszłość reprezentowały Aleksandra Belniak i Helena Goliszewska.- najmłodsze stypendystki programu. Podwójną 𝐳ł𝐨𝐭𝐚̨ 𝐦𝐞𝐝𝐚𝐥𝐢𝐬𝐭𝐤𝐚̨ 𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 została Aleksandra – sięgając po medal z najcenniejszego kruszcu dwukrotnie – w biegu na 80 oraz 300 metrów przez płotki! 🖐🏻
To niesamowity sukces młodej lekkoatletki. Ta bardzo sympatyczna, pełna optymizmu i uśmiechu dziewczyna pokazała na bieżni prawdziwą klasę – doskonale wytrzymała biegi na dwóch dystansach – zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Nasza najmłodsza stypendystka – Helena Goliszewska – stanęła na starcie z najlepszymi sprinterkami w kraju w kategorii U16 – pewnie awansowała do finału i zdobyła 𝐯𝐢𝐜𝐞-𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳𝐨𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐰 𝐛𝐢𝐞𝐠𝐮 𝐧𝐚 𝟏𝟎𝟎 𝐦𝐞𝐭𝐫𝐨́𝐰! To duże osiągnięcie najmłodszej w stawce Heleny! – Czuję lekki niedosyt, ale bardzo cieszę się że mam medal, jako pierwszy rocznik w kategorii U16! – z dumą relacjonuje Helena.

Większość naszych stypendystów czeka okres roztrenowania. Dla najwytrwalszych pozostały jeszcze biegi przełajowe w listopadzie. Gratulujemy fantastycznych osiągnięć!