PROGRAM stypendialny
„WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ”

Chcemy wychować przyszłych Olimpijczyków!

Program powstał, by pomóc młodym, zdolnym biegaczom w rozwoju kariery sportowej. W ramach Programu przyznawane są roczne stypendia dla zawodników w wieku 14-19 lat. Wsparcie finansowe pozwoli im się rozwijać, szkolić, kupować niezbędny sprzęt i brać udział w zgrupowaniach i zawodach. Dodatkowo organizowane są także warsztaty i konsultacje, które pozwolą im stawać się świadomymi sportowcami, mądrze zarządzającymi swoją karierą.

WARSZTATY EDUKACYJNE

Warsztaty „Wybiegaj w Przyszłość” to projekt dedykowany całej społeczności lekkoatletycznej, a w szczególności młodym sportowcom, ich rodzicom
i trenerom.  To otwarte spotkania online, transmitowane na YouTube , podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące różnych aspektów kariery sportowej. Celem jest podnoszenie świadomości w obszarach m.in. metod uczenia się, dietetyki, regeneracji, psychologii, planowania kariery, rozwoju kariery dwutorowej, budowania marki osobistej sportowca, itd. Spotkania prowadzone są przez Tomasza Smokowskiego – dziennikarza sportowego i twórcę Kanału Sportowego. W ciągu roku przewidzianych jest osiem warsztatów realizowanych od stycznia do października.

Uczestnictwo w wykładach jest darmowe, relacje odbywają się na żywo na kanale YouTube Fundacji Zdrowy Ruch oraz Fanpage Wybiegaj w Przyszłość. – są tam dostępne także po zakończeniu transmisji.

Program stypendialny "Padlowe"

Program powstał, by wesprzeć rozwój padla w Polsce i pomóc młodym, zdolnym zawodnikom w budowaniu karier sportowych. W ramach programu stypendialnego „PADLOWE” przyznawane będą stypendia dla polskich zawodników w wieku 18-26 lat na wyjazdy na campy szkoleniowe w Hiszpanii.  Chcemy uczyć się od najlepszych na świecie i wykształcić pierwsze pokolenie profesjonalnych polskich padlistów i trenerów padla!

1Mila

1MILA to wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów, popularyzująca bieganie na bieżni. Mityng 1MILI odbywa się w Warszawie oraz w Poznaniu, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. Każdy może się tu poczuć jak zawodowiec! Poza biegiem głównym na 1 milę (1609,34 m), rozgrywane są także Biegi Dzieci (100m, 400m i 800m), Sztafety 4x400m, Sztafety Rodzinne oraz Lekka Piątka (5km).

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

STADIONY PRZYJAZNE BIEGACZOM

Stadiony Przyjazne Biegaczom to kampania społeczna zachęcająca do biegania na stadionach lekkoatletycznych.

Celem projektu jest popularyzacja biegania na stadionach, edukacja oraz promocja obiektów sportowych. W ramach projektu powstaje strona internetowa z mapą Polski na której znajdą się stadiony przyjazne biegaczom, wraz z ich specyfikacją, dostępnością, udogodnieniami, informacjami dotyczącymi ich funkcjonowania. Projekt posiada także wymiar edukacyjny, zawierający między innymi edukację w zakresie kultury zachowania na bieżni.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

LiGA BIEGOWA

Liga Biegowa to darmowa platforma internetowa dla biegaczy pozwalająca na ogólnopolską, wirtualną rywalizację na czterech dystansach – 5 km, 10 km, półmaratonu i maratonu. 

Portal powstał w 2014 roku i angażuje już prawie 9 tysięcy użytkowników. Rywalizacja opiera się na wynikach z oficjalnych zawodów biegowych. Rankingi Lig promują regularne bieganie przy pomocy algorytmu przeliczającego wyniki z biegów na punkty. System bierze pod uwagę nie tylko czas zawodnika, ale również częstotliwość startów w miesiącu oraz dystans, na którym dany bieg się odbył. W rezultacie niwelowane są różnice w poziomie zaawansowania sportowego, co umożliwia wyrównaną rywalizację osobom obu płci, bez względu na wiek. Poza rankingami, portal ligabiegowa.pl pełni także funkcje informacyjne, edukacyjne i motywacyjne. 

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.